A fogászati híd a hiányzó fogak mellett álló fogakhoz, vagyis a pillérekhez rögzíti a hiányzó fogakat pótló hídtestet. A rágás a pilléreket terheli, éppen ezért biztosítani kell, hogy a pilléreket a rágás ne terhelje túl: ez azt jelenti, hogy a pillérként szolgáló fogak állapotát is vizsgálni kell. A pillér lehet implantátum, ha fogpótlás vagy a pillér állapota ezt indokolja. A fogászati híd ragasztócementtel van rögzítve. A fogászati híd anyaga fém, kerámia vagy porcelán, illetve az ideiglenesen alkalmazott fogászati híd esetében műanyag is.
A CAD/CAM technológiával készült fémmentes cirkon kerámia fogászati híd ma a legmodernebb megoldás az élethű fogpótlásra. A cirkónium-dioxid alapanyag teljesen fémmentes, ezred milliméter pontosságú számítógépes technológiával készül, így garantált a biztonság, a kényelem és az esztétika.
A fogászati implantáció egyre népszerűbb megoldássá válik azok számára, akik fogvesztéssel küzdenek. Az implantátumok tartós és esztétikus megoldást nyújtanak, amely helyreállítja a fogak funkcióját és megjelenését. De mikor és kinek javasolt a fogimplantátum beültetése?
A fogorvos az emberek rémálma – ez az állítás egyre kevésbé igaz szerencsére. Ez pedig a javuló egészségügyi szolgáltatások minőségének is köszönhető. Ahogy magánemberként két lehetősége van az embernek, úgy fogorvosként vagy fogászati asszisztensként is el lehet helyezkedni az állami vagy magánklinikai szférában egyaránt.
A kisbabák, kisgyerekek fogzása nehéz időszak lehet a szülőknek, azonban néhány régi praktika és a megfelelő gyógynövények alkalmazása nagy segítség lehet. A cikk összefoglalja a már kipróbált és sokaknál bevált módszereket.
Fogszuvasodás, fogínygyulladás, fogvesztés, rendezetlen fogsor – számos mindennapos fogászati problémával kapcsolatosan kimutatható, hogy fogaink egészsége és általános szájhigiéniánk szorosan összefügghet általános egészségünkkel, sőt még lelkiállapotunkkal is.
Napról napra szembesülünk vele, hogy a modern technológia gyökerestől megváltoztatta az életünket. Az orvostudomány fejlődésének köszönhetően manapság már a fogászati kezelőkben is kiélvezhetjük a technológia nyújtotta kényelmeket, mégis ritkán esik szó ezekről.
Az emberek fogazatát számos kellemetlen probléma érintheti, úgymint ferdén, túl sűrűn vagy épp túl szűkösen álló fogak, a túlharapás, az alulharapás és így tovább. Ezek a rendellenességek minden esetben kellemetlenek, és gyakran súlyosabb szövődményeket is okozhatnak az élet későbbi szakaszaiban. Szerencsére a legtöbb ilyen problémára megoldást kínálnak a fogszabályozó eszközök.